Zabytkowe autobusy w sezonie 2021

Każdego roku dodatkiem do regularnego kursowania zabytkowych tramwajów na Krakowskiej Linii Muzealnej "0" - jest pojawianie się zabytkowego taboru na wybranych liniach autobusowych. W roku 2021 autobusy na ulicach Krakowa pojawią się w następujących dniach:

  • 20 czerwca
  • 25 lipca
  • 15 sierpnia
  • 12 września

Wymienione wyżej linie uruchomione zostaną specjalnie na dni kursowania naszych autobusów - na co dzień na rozkładach jazdy nie figurują - a ich trasy odpowiadają rozmaitym historycznym przebiegom linii autobusowych. W związku z tym - rozkład jazdy jest układany każdorazowo indywidualnie i publikowany na naszej stronie WWW.

W dniu 20 czerwca 2021 r., na inaugurację tegorocznego kursowania Krakowskiej Linii Muzealnej, uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa przyspieszona A, obsługiwana zabytkowymi autobusami, kursując na trasie:

A Cracovia Stadion - Kałuży - al. Focha - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - pl. Matejki - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie (góra) - Mogilska - al. Jana Pawła II - al. Solidarności - Kombinat

Szczegółowe czasy odjazdów przedstawiono poniżej. Linia A, jako przyspieszona, nie zatrzymuje się na przystankach innych niż wymienione.

Rozkład jazdy - linia A (2021-06-20)
Jelcz 021 Ikarus 280 Jelcz 021 SAN Ikarus 280 Ikarus 620 Jelcz 021 SAN Ikarus 280 Ikarus 620 Jelcz 021 SAN Ikarus 280 Jelcz 021
Kombinat 10:00 11:00 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 17:00
Kombinat 10:01 11:01 12:01 12:31 13:01 13:31 14:01 14:31 15:01 15:31 16:01 17:01
Plac Centralny 10:05 11:05 12:05 12:35 13:05 13:35 14:05 14:35 15:05 15:35 16:05 17:05
Rondo Czyżyńskie 10:08 11:08 12:08 12:38 13:08 13:38 14:08 14:38 15:08 15:38 16:08 17:08
TAURON Arena Kraków Wieczysta 10:12 11:12 12:12 12:42 13:12 13:42 14:12 14:42 15:12 15:42 16:12 17:12
Rondo Mogilskie 10:11 11:11 12:11 12:41 13:11 13:41 14:11 14:41 15:11 15:41 16:11 17:11
Teatr Słowackiego 10:18 11:18 12:18 12:48 13:18 13:48 14:18 14:48 15:18 15:48 16:18 17:18
Nowy Kleparz 10:22 11:22 12:22 12:52 13:22 13:52 14:22 14:52 15:22 15:52 16:22 17:22
Plac Inwalidów 10:25 11:25 12:25 12:55 13:25 13:55 14:25 14:55 15:25 15:55 16:25 17:25
Muzeum Narodowe 10:28 11:28 12:28 12:58 13:28 13:58 14:28 14:58 15:28 15:58 16:28 17:28
Cracovia Stadion (przyjazd) 10:29 11:29 12:29 12:59 13:29 13:59 14:29 14:59 15:29 15:59 16:29 17:29
Cracovia Stadion (odjazd) 09:50 10:50 11:50 12:20 12:50 13:20 13:50 14:20 14:50 15:20 15:50 16:50
Muzeum Narodowe 09:52 10:52 11:52 12:22 12:52 13:22 13:52 14:22 14:52 15:22 15:52 16:52
Plac Inwalidów 09:55 10:55 11:55 12:25 12:55 13:25 13:55 14:25 14:55 15:25 15:55 16:55
Nowy Kleparz 09:58 10:58 11:58 12:28 12:58 13:28 13:58 14:28 14:58 15:28 15:58 16:58
Teatr Słowackiego 10:02 11:02 12:02 12:32 13:02 13:32 14:02 14:32 15:02 15:32 16:02 17:02
Rondo Mogilskie 10:05 11:05 12:05 12:35 13:05 13:35 14:05 14:35 15:05 15:35 16:05 17:05
TAURON Arena Kraków Wieczysta 10:09 11:09 12:09 12:39 13:09 13:39 14:09 14:39 15:09 15:39 16:09 17:09
Rondo Czyżyńskie 10:13 11:13 12:13 12:43 13:13 13:43 14:13 14:43 15:13 15:43 16:13 17:13
Plac Centralny 10:17 11:17 12:17 12:47 13:17 13:47 14:17 14:47 15:17 15:47 16:17 17:17
Kombinat (przyjazd) 10:22 11:22 12:22 12:52 13:22 13:52 14:22 14:52 15:22 15:52 16:22 17:22
Opłata za przejazd zgodnie z taryfą Komunikacji Miejskiej w Krakowie.