Co nowego?

W święto, 15 sierpnia, oprócz kursowania tramwajów na Krakowskiej Linii Muzealnej 0, na ulice Krakowa i Wieliczki wyjadą zabytkowe autobusy, w ramach specjalnej linii D. Jej szczegółowy rozkład jazdy został zamieszczony w stosownej sekcji naszej strony WWW.
Uwaga! Poza granicami Krakowa do przejazdu upoważniają wyłącznie bilety ważne w II strefie biletowej.

Od niedzieli, 6 sierpnia 2017 r nastąpi korekta rozkładu jazdy. Tramwaje Krakowskiej Linii Muzealnej kursować będą już na pełnej trasie, rozpoczynającej się przy Muzeum Inżynierii Miejskiej, bez skrócenia do przystanku Dajwór, delikatnym zmianom ulegną też czasy odjazdów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

15 lipca 2017 r. nastąpią znaczne zmiany w kursowaniu większości linii tramwajowych w Krakowie - zamknięta zostanie ulica Grzegórzecka. Oznacza to także utrudnienia dla Krakowskiej Linii Muzealnej - kursy do Kopca Wandy zostaną zawieszone. W zamian, zwiększy się liczba kursów na trasie do Cichego Kącika. Został w związku z tym zaktualizowany rozkład jazdy linii 0 na naszej stronie WWW - będzie on obowiązywać już od 16 lipca.
Przepraszamy za utrudnienia!

Krakowska Linia Muzealna to specjalna tramwajowa linia muzealna 0, obsługiwana zabytkowymi pojazdami, która kursuje w każdą niedzielę i święto w okresie 25 czerwca — 24 września 2017. Trasa przebiega następująco:

0 Muzeum Inżynierii Miejskiej - Na Zjeździe - Korona - Krakowska - Stradomska - Św. Gertrudy - Dominikańska - Franciszkańska - Straszewskiego - Piłsudskiego - Cichy Kącik - Piłsudskiego - Straszewskiego - Franciszkańska - Dominikańska - Poczta Gł. - Starowiślna - Dajwór - Dajwór

Każdego roku, oprócz zabytkowych tramwajów kursujących w każdą niedzielę i święto, w wybrane dni na ulice Krakowa wyjeżdżają zabytkowe autobusy. W 2017 r. odbędzie się to 25 czerwca, 22 lipca, 15 sierpnia, 3 wześnia oraz 24 września.